שייק חדשות: גם מייקרוסופט ופייסבוק מאזינות לנו, מערכת הפעלה חדשה להוואוי ו- AMD שוב משאירה אבק לאינטל

עוד חברות מקשיבות לנו, אנחנו כבר לא בטוחים שמתישהו יהיה לזה סוף. הוואוי מציגה מערכת הפעלה חדשה אך לא לטלפונים, לבינתיים. ובדיוק כשסיימנו לעכל את כל הפצצת המעבדים של AMD, הם עשו את זה שוב. הצטרפו אלינו לשייק איטלקי משובח.

תכירו את הסיוט החדש של אינטל – סדרת מעבדי ה- ״Rome” של AMD

שבוע שעבר AMD השיקה את סדרת המעבדים החדשה שלה לשוק השרתים. הסדרה נקראת ״Rome״, מיוצרת בתהליך ייצור של 7nm.

המעבד הכי חזק מגיע עם 64 ליבות ו- 128 נימים (כן קראתם נכון), צריכת חשמל של 225 וואט ותדר מקסימלי של 3.4GHz. כאשר לפי הטענות של AMD מעבד אחד כזה משתווה לזוג מעבדי Xeon של אינטל.

הסיוט לא נגמר פה, המעבד הכי חזק בסדרה יעלה 6,950$ לעומת 10,000$ למעבד Xeon Platinum של אינטל שמגיע עם 28 ליבות (לעומת 64 במעבד של AMD). תוסיפו לכל זה תמיכה ביותר ערוצי PCIe, תמיכה ב PCIe 4.0, תמיכה ביותר זכרון וביותר ערוצי זכרון.

הוואוי משיקה את מערכת ההפעלה החדשה שלה HarmonyOS

בשנה האחרונה קיבלנו הרבה שמועות והדלפות על מערכת ההפעלה שהוואוי מפתחת בעצמה, כאשר ספקולציות רבות הצביעו שמדובר בהתגוננות מפני הסנקציות האמריקאיות שבין היתר איימו למנוע מהחברה להשתמש באנדרואיד.

מערכת ההפעלה המדוברת זוכה כעת לראות אור לראשונה, כאשר בחברה דאגו להדגיש שמדובר במערכת הפעלה שמיועדת בעיקר למוצרי IoT (כמו מכשירים לבישים ורמקולים חכמים), טלוויזיות חכמות ורכבים. אך בחברה דאגו בכל זאת לציין שבמידה והסנקציות יופעלו הם יכולים להשתמש במערכת ההפעלה החדשה גם בסמארטפונים ללא שום בעיה.

אחד המנהלים הבכירים בחברה ציין ש- HarmonyOS היא מערכת הפעלה בקוד פתוח שבוססת על Micro-Kernels, שכנראה תתחרה במערכת ההפעלה הבאה של גוגל ״Fuchsia״. בהמשך המצגת הוואוי לא החמיאו יותר מדי לאנדרואיד, בלשון המעטה, כאשר טענו שמערכת ההפעלה החדשה של הוואוי הרבה יותר יעילה מאנדוראיד בגלל כפילות קוד, מערכת תזמון מיושנת ובעיית פרגמנטציית הגרסאות של אנדרואיד.

פייסבוק לא מפספסת אף הזמדנות להפר פרטיות, בנוסף למייקרוסופט

מסתבר שבפייסבוק השתמשו גם באותה טכניקה של הפעלת עובדי קבלן בלהקשיב ולדרג הקלטות אודיו, כאשר ההקלטות באו מאנשים שהתמשו בהודעות קוליות בתוכנת המסרים Messenger של החברה.

יש לציין שברגע שהפרשיות האלו התחילו להיחשף פייסבוק השהתה את כל העבודות הקשורות בכך.

בנוסף גם מייקרוסופט ״נתפסו״ מאזינים למשתמשים שלהם שמשתמשים בקורטנה, העוזרת הוירטואלית, ובשיחות סקייפ, במיוחד בעת שימוש בטכנולוגית תרגום האודיו בשיחות בזמן אמת.

במייקרוסופט התגוננו שזה היה כתוב בתקנון השימוש של החברה ושלא הייתה שום הפרה.

פריצת אבטחה חמורה בווינדוס

אם כבר מדברים על מייקרוסופט, השבוע אותרה חולשת אבטחה חדשה בשם ״DejaBlue״ שמשתמשת בפריצת אבטחה בפרוטוקול RDP של וינדוס שאחראי של שליטה מרוחקת במחשב (Remote Desktop).

הפריצה עלולה לאפשר לגורמים זדוניים לכתוב תולעת שתפגע במחשב ותמשיך את דרכה לעוד מחשבים ללא שום אינטרקציה מצד המשתמש.

במייקרוסופט כבר דאגו להוציא עדכון שמתקן את הפריצה ומעודדים את כולם לעדכן בהקדם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *